żółte karteczki samoprzylepne powstały przez przypadek. W amerykańskiej firmie jeden z pracowników (Spencer Silver) zamiast supermocnego stworzył słabo lepiący się klej, niepotrzebny z punktu widzenia firmy zajmującej się produkcją kleju. Tymczasem inny pracownik - Arthur Fly - niezadowolony ciągłym wypadaniem zakładek ze śpiewnika, zaczął tym klejem przyklejać karteczki dla oznaczenia stron i tak odkrył potencjał kleju.
Doskonalenie sprawności manualnej Kalkowanie. Technika ta służy do wyrabiania koordynacji wzrokowo-ruchowej. Dziecko wodzi ręką po wzorze, śledząc go i kontroluje swoje ruchy. praca: Kuba, kl. II
W jakim trzeba być nastroju, aby efektywnie się uczyć? Zwróćmy uwagę na stan, w jakim znajduje się posiadacz nowego telefonu: jest zainteresowany - chce nauczyć się go obsługiwać; jest to dla niego ważne, czyli jest podatny na przyswajanie informacji, które pozwolą mu zrozumieć jak telefon działa i przetwarza informacje tak, by wykorzystać je w praktyce. Taki stan jest warunkiem powodzenia w nauce. Personel i zarządzanie 4/2016
Pomysł Szwajcarów na znaki, które pozwolą porozumiewać się w każdym języku, w każdym zakątku świata. Symbole ma się zawszy przy sobie, bo... na koszulkach.
Doskonalenie sprawności manualnej. Ćwiczenie stymulujące koordynację obu rąk i koordynację wzrokowo - ruchową, kształtowanie kontroli wykonywanego ruchu. praca: Rozalka, kl. II
16 kwietnia w USA obchodzi się Narodowy Dzień Świadomości Stresu "Najlepszą bronią na stres jest umiejętność wyboru jednej myśli nad inną" Willian James (amerykański psycholog)
Możemy koncentrować się na błędzie i karać siebie(kogoś) za to albo skupiać na znalezieniu rozwiązania. W drugim przypadku zachowujemy się jak trener nie jak krytyk. Nie ma więc porażek tylko cenne informacje, jak zrobić to inaczej.
Uczenie się nowych umiejętności, tworzy nowe połączenia w mózgu... i odwrotnie: brak aktywności powoduje, że istniejące połączenia synaptyczne są likwidowane, a nowe nie powstają. Bezczynność czy to fizyczna, czy umysłowa powoduje, że gorzej sobie radzimy z daną aktywnością.
właściwa postawa. Hans Selye odkrył, że stres nie powodują wydarzenia ale nasza interpretacja ich. Wszystko co ma miejsce w naszym życiu wywołuje w nas jakieś odczucia w oparciu o nasze myśli oraz nawykowo używane słowa.
"Możesz mieć najwspanialszą wyobraźnię na świecie i potęgę umysłu kilku Einsteinów, lecz jeśli ich nie karmisz, zwiędną i zginą. A wspaniałe w karmieniu umysłu jest to, że mózg nie tyje, nie robi się sflaczały, ani powolny. Ma niemal nieograniczoną pojemność, jeśli chodzi o magazynowanie informacji." Marc Lewis